בדיקת זכאות למימוש זכויות רפואיות

באמצעות המוסד לביטוח לאומי ניתן לתבוע ולקבל מגוון קצבאות וגמלאות שונות. הגמלאות ישולמו בחלקן לאנשים קשישים או לאלה שאיבדו את יכולת העבודה בשל מחלה או נכות. יש גמלאות וקצבאות שישולמו למובטלים או לאלה שהכנסתם נמוכה מאוד אך יש גם גמלאות שישולמו לאנשים שאינם יכולים להפעיל כהלכה ובאופן רגיל ונורמטיבי את רגליהם. אם כושר התנועה והניידות שלכם ירוד, את אתם נכים הזקוקים לעזרים כגון כיסא גלגלים, אל תוותרו על זכותכם לקבל גמלת ניידות.

מותר לכם לדרוש

יש כאלה שמרגישים בושה כאשר הם צריכים להגיע לביטוח לאומי ולהילחם על זכותם לקבל כל מה שמגיע להם. יש כאלה שמתרגזים, מתרגשים או מתעצבנים כאשר הם צריכים להוכיח שוב ושוב שיש להם בעיה רפואית או מגבלה, גם אם לכל בר דעת ברור מהו מצבם. אם רצונכם בליווי מקצועי, אם רצונכם בעזרה בהליכים של הגשת התביעה ובכל הוועדות הרפואיות השונות, בחברת פסגה למימוש זכויות רפואיות יעזרו לכם. מי שיוותר על זכויותיו – פשוט לא יקבל כספים רבים וזכויות נוספות המגיעים לו ובצדק.

זכאות לגמלה ניידות – לפי ליקויים בריאותיים

הסמל המוכר המציין נכה מראה אדם היושב על כיסא גלגלים. רבים מאלה שאושרו להם גמלאות של ניידות יכולים להפעיל את רגליהם באופן חלקי מאוד אם בכלל והם זקוקים לכיסא גלגלים צמוד. אך לא רק נכות המקושרת לכיסא גלגלים מביאה עימה זכאות לגמלת ניידות. בלשון היבשה והלא כל כך נעימה של פקידי הביטוח הלאומי, מחלות ונכויות שונות הינם "ליקויים". הלכה למעשה, אותם "ליקויים" שיאפשרו לכם לקבל גמלת ניידות כוללים מצבים רפואיים כגון שיתוק, קטיעה או נזק חמור לשרירים וכל בעיה שמונעת יכולת ללכת ביציבות ובאופן סדיר ורגיל.

שרירים מאוד חלשים, נקע חמור מלידה, שלא מחלים באופן מלא, מפרק מדומה שמקשה על תנועה – מי שסובל מכך ראוי לו לבדוק את זכותו לגמלה. גם מי שעבר ניתוחים או טיפולים אורתופדיים בהצלחה חלקית עשוי להיות זכאי לגמלה, טווח תנועה קטן בשל מגבלות בברכיים, אפילו מחלות בכלי הדם עם השלכה על ניידות יכולים להיחשב מבחינת ביטוח לאומי כמצבים רפואיים הגוררים עימם זכאות לגמלה.

by
Categories: