מימוש זכויות רפואיות מביטוח לאומי

מימוש זכויות רפואיות מביטוח לאומי

הציבור הרחב בארץ זכאי לשירותי בריאות נרחבים, בין אם באמצעות קופות החולים השונות ובין אם באמצעות רפואה פרטית. ביטוח לאומי, הגוף האחראי על מערכת הרפואה בארץ, אחראי גם על נושאים כגון החלטות ברמה לאומית, פרסומים שונים, הנחיות לגבי חיסונים, ניהול וועדות רפואיות בלשכות הבריאות ועוד. אך מלבד העובדה כי ביטוח לאומי אחראי על בריאות הציבור ופיקוח על כלל שירותי הבריאות, יש לו גם נגיעה למתן קצבאות שונות. רבים בציבור, כאלה החולים במחלות קשות, הורים שילדיהם חלו או קשישים הסובלים מירידה בכושר התפקוד, מבקשים לדעת לגבי קצבה מביטוח לאומי. להלן נבין יותר על מה מדובר, נראה אילו קצבאות קיימות ואיך מקבלים אותן.

ביטוח לאומי

ישנם מצבים שבהם ניתן לפנות ישירות לביטוח לאומי על מנת לקבל לממש זכויות רפואיות ולקבל קצבה או שירותים שיש להם שווי כספי, עזרים רפואיים שונים וכיוצא בזה. יחד עם זאת, על פי רוב כאשר מדברים על קצבה מביטוח לאומי למעשה מדברים על קצבאות הביטוח הלאומי. לביטוח לאומי, באמצעות וועדות שיקום, ניתן לפנות על מנת לקבל למשל סל שיקום לנפגעי נפש. אך ככלל, קצבאות ותגמולים בעלי ערך כספי, קבלת פיצוי חד פעמי גדול או קצבאות חודשיות בסכומים בלתי מבוטלים – יש לפנות לביטוח הלאומי בהליך של תביעה. את הגשת התביעה יש לבצע באמצעות פניה בכתב, תוך צירוף מסמכים רפואיים.

ניתן להיעזר במייצגים

אחרי שראינו שלמעשה קבלת קצבה מביטוח לאומי עוברת דרך המנגנון של ביטוח לאומי, חשוב להבהיר כי מדובר בהליך די מורכב ולא פשוט. מכיוון שכך, הוחלט כי אזרחים המעוניינים בכך יכולים להגיש תביעה לקצבה בליווי חברה פרטית המייצגת אותם. החברה מסייעת להבין אילו טפסים יש למלא, למי יש להגיש אותם, כיצד להציג את המכלול בפני פקידי הביטוח הלאומי. בחברת פסגה מימוש זכויות רפואיות יסייעו גם לכם, על מנת שתוכלו לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם.

by
Categories: